Repertuar – maj

Bilety będzie można zakupić w dniu projekcji filmu na godzinę przed pierwszym seansem oraz przez internetowy system sprzedaży na stronie Kina OKO  www.film.opole.pl

Regulamin Opolskiego Kina Objazdowego 1 (41.0 KiB)

RIKO PRAWIE BOCIAN

12.05. (piątek), godz. 15.00

Gatunek: animacja, familijny

Czas trwania: 1 godz. 25 min.

Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1494

Riko jest wróblem przygarniętym przez parę bocianów. Kiedy przybrani rodzice migrują do Afryki, bohater, przekonany, że też jest bocianem, wyrusza ich śladem w pełną przygód podróż, korzystając z wszelkich możliwych środków transportu. Towarzyszą mu nowi przyjaciele – ekscentryczna sowa i narcystyczna papuga, która marzy o karierze gwiazdy disco.

POKOT

12.05. (piątek) godz. 17.00

Gatunek: dramat, kryminał

Czas trwania: 2 godz. 8 min.

Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1495

Emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka, mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

MILCZENIE

12.05. (piątek) godz. 19.30

Gatunek: dramat historyczny

Czas trwania: 2 godz. 41 min.

Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1496

XVII wiek. Dwóch młodych jezuitów pokonuje tysiące kilometrów, aby potajemnie przedostać się do Japonii, gdzie toczy się bezwzględna walka z chrześcijaństwem. Misjonarze poszukują swojego nauczyciela – słynącego z odwagi kapłana, o którym krążą plotki, że wyrzekł się wiary katolickiej i został buddyjskim mnichem. To, czego doświadczą, wystawi ich umiejętności przetrwania, a także wszystko, w co wierzą, na najcięższą próbę.

SMERFY. POSZUKIWACZE ZAGINIONEJ WIOSKI

27.05. (sobota)
godz. 14.00: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1499
godz. 16.00: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1500

Gatunek: animacja

Czas trwania: 1 godz. 29 min.

W nowym, w pełni animowanym filmie poznamy losy Smerfetki, która kierując się tajemniczą mapą, wraz z przyjaciółmi – Mądralą, Osiłkiem i Ciamajdą – wyrusza w pełną przygód wyprawę do Zakazanego Lasu. A miejsce to pełne jest magicznych stworzeń, kolorów i przygód. Tak Smerfetka i jej przyjaciele, wyprzedzając Gargamela, docierają do tajemniczej zaginionej wioski, poznając największą tajemnicę w historii Smerfów.

JUTRO BĘDZIEMY SZCZĘŚLIWI

27.05. (sobota) godz. 18.00

Gatunek: dramat, komedia

Czas trwania: 1 godz. 58 min.

Link do sprzedaży: http://film.opole.pl//Bilety/Sala/1501

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…Możliwość komentowania jest wyłączona.