14.09. – Dni Europy: Koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem

W ramach XXII Dni Europy zapraszamy 14 września o godzinie 18.00 do Sali widowiskowej MOKiS na koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem.

Bilety w cenie 20 zł można kupić w tygodniu w kasie Sali widowiskowej MOKiS wg harmonogramu pracy kasy (TUTAJ) lub 14 września na godzinę przed koncertem.

Karolina Skrzyńska to wokalistka, skrzypaczka, autorka tekstów i muzyki. Charakteryzuje ją głęboki, niemal czterooktawowy głos, którego możliwości rozwijała na różne sposoby – trenowała śpiew klasyczny, „biały głos”, a także chłonęła wrażliwość muzyczną w Turcji.

Jest laureatką wielu prestiżowych konkursów i festiwali w tym Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie przyznano jej nagrodę im. Czesława Niemena.

Inspirując się dźwiękami ze wszystkich krańców świata, Karolina znalazła swój własny język muzyczny, który nie uznaje podziałów kulturowych i stylistycznych. W swoim śpiewie, tekstach i muzyce stawia na emocje, prawdę i zadumę – zmusza do zatrzymania się w pędzie codzienności.
Poszukiwania muzyczne Karoliny zaowocowały nagraniem debiutanckiego krążka „W oddali”, na którym prócz niej znaleźli się czołowi muzycy polscy – klasyczni, jazzowi, etniczni, rozrywkowi – wśród których pojawili się m.in. Royal String Quartet, Marta Maślanka („Bandyta” M. Lorenz), Maciej Szczyciński, Leszek Matecki i wielu innych.

Foto: materiały promocyjne artysty
Źródło: strona Artystki w serwisie YouTube

Muzyka Karoliny, nieograniczona niczym przestrzeń, będąca następstwem unikalnego głosu, pięknych melodii, autorskich, poetyckich tekstów i brzmienia instrumentów ze wszystkich stron świata, stanowi obszar, na którym spotykają się natura i różnorodne emocje.

Źródło: strona Artystki w serwisie YouTube


Możliwość komentowania jest wyłączona.