„Z Biblioteką przez Świat”: Rowerami przez Portugistan. Dwa razy Ziemia – spotkanie z Martą Zienkiewicz-Barańską i Damianem Barańskim

Oleśnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na podwójną podróż!

Dziewczyny jadą do Portugalii, gdzie dotrą m.in. na najbardziej wysunięty na zachód punkt lądu stałego Europy. Chłopcy przemierzą góry Kirgistanu, gdzie w surowym klimacie pokonywać będą niekończące się przewyższenia i dotrą nad drugie co do wielkości jezioro obszarów górskich świata – Issyk Kul.

Dobrze jest czasem porównać męski i damski punkt widzenia, zestawić odległe od siebie krainy i pokazać dwie różne Ziemie. Dlatego też w trakcie wystąpienia będziemy opowiadać Wam o naszych tak diametralnie różnych wyprawach, tej portugalskiej i tej kirgiskiej, tej kobiecej i tej męskiej. Sprawdzimy m.in., na czym polegają różnice w przemieszczaniu się rowerem, zobaczymy, gdzie spotkamy się z większą życzliwością oraz dowiemy się, czy kobiecą i męską siłę charakteru powinno się mierzyć jedną miarą. Czy kobiety poradzą sobie z naprawianiem rowerowych usterek na trasie? Czy mężczyźni nie przypalą kolacji? Czy portugalskie słońce świeci tak samo jak to w Kirgistanie? Czy tyłki będą nas boleć sprawiedliwie po równo?Możliwość komentowania jest wyłączona.