„Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” – warsztaty dla rodziców – MARCOWA GRUPA ZAMKNIĘTA!

Zapraszamy rodziców spodziewających się dziecka i rodziców małych dzieci na bezpłatne warsztaty śpiewania piosenek i kołysanek w ramach projektu Narodowego Forum Muzyki „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”.

Cykl warsztatów składa się z trzech półgodzinnych spotkań. W marcu spotkania odbędą się w terminach: 10, 17 i 24 marca 2020 r. (wtorki) w godz. 16.30-17.00 w Sali widowiskowej MOKiS, ul. Kochanowskiego 4.

ZAPISY: Udział w cyklu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

UWAGA! AKTUALNIE MAMY JUŻ PEŁNĄ GRUPĘ NA MARZEC!

Wypełnioną deklarację należy złożyć najpóźniej do 6.03.2020 r. w sekretariacie MOKiS lub przesłać skan na maila a.jach@mokis.info.INFORMACJA O PROJEKCIE

„Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” to niekomercyjny projekt Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu realizowany od 2010 roku. W ramach projektu muzycy przeprowadzają bezpłatne warsztaty śpiewu dla rodziców spodziewających się potomstwa oraz rodziców małych dzieci. Zajęcia odbywają się w szkołach rodzenia, na szpitalnych oddziałach położniczych oraz w miejscach przyjaznych dzieciom (centra kulturalne, biblioteki, sale zabaw itp.). Mama i tata uczą się śpiewania kołysanek i piosenek dziecięcych oraz dowiadują się, jak ważny jest dla malucha kontakt z muzyką. Śpiewanie wpływa korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka, stymuluje naukę języka, a przede wszystkim jest dobrą zabawą dla rodziców i ich pociech. Kołysanki w wykonaniu mamy, taty, wspólne muzykowanie w rodzinnym domu to bezcenne wspominania z dzieciństwa, które zapamiętuje się na całe życie. Dzięki projektowi od pierwszych dni życia dzieci uczą się kontaktu z kulturą, a także czynnego w niej udziału. Przedsięwzięcie jest kontynuacją realizowanych od wielu lat projektów edukacyjnych.

Program „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” otrzymał w 2011 roku nagrodę „Tulipany Narodowego Dnia Życia”, w 2016 statuetkę PRUDENTIAL, zaś w roku 2017 uzyskał rekomendację Polskiego Towarzystwa Położnych oraz Honorowy Patronat Rzecznika Praw Dziecka.

Wspólne śpiewanie rozwija nas wszystkich. Nas – Rodziców i nasze pociechy. „Dzięki śpiewaniu dzieciom już w najwcześniejszej fazie ich życia, świat muzyki staje się dla nich bardziej zrozumiały” – mówi Andrzej Kosendiak, Dyrektor Naczelny Narodowego Forum Muzyki. Zapoznawanie dzieci ze sztuką już od najmłodszych lat jest niezwykłym aspektem wychowania, gdyż wzbogaca i pogłębia relacje rodziców z dzieckiem. „Śpiewanie otwiera także nowe możliwości komunikacji z rodzicem, co w znacznym stopniu ułatwia dzieciom poruszanie się w sferze emocji, dlatego też gorąco zachęcam Państwa do uczestniczenia w akcji Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato!” – dodaje Andrzej Kosendiak.

Podczas zajęć będziemy nie tylko rozmawiać o tym, jak ważny jest śpiew w naszym życiu. Przypomnimy sobie także najpiękniejsze kołysanki i wspólnie będziemy je śpiewać.
Projekt „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato” był jednym z wydarzeń programu muzycznego Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.Możliwość komentowania jest wyłączona.