Kalendarium wydarzeń
terminarz dnia 08.07.2021
Warsztaty wokalno-aktorskie z Łukaszem Szczepanikiem
Zapraszamy młodzież od lat 11 i dorosłych na warsztaty wokalno-aktorskie prowadzone wg autorskiego programu Łukasza Szczepanika.
Łukasz Szczepanik to aktor, wokalista i manager kultury, który dzięki uzyskaniu stypendium MKDNiS przeprowadzi w 12 miejscach w Polsce swoje autorskie warsztaty, w tym w MOKiS w Oleśnicy.
Informacje o warsztatach:
Na warsztaty zapraszamy młodzież od 11 lat i dorosłych.
W Oleśnicy warsztaty odbędą się w Sali widowiskowej MOKiS w terminie 6-9 lipca w dwóch grupach:
- I grupa: młodzież (od lat 11) 12.00-15.00
- II grupa: dorośli (18+) 17.00-20.00
Elementy składowe warsztatów to:
- piosenka indywidualna
- emisja głosu
- podstawy gry aktorskiej
- dykcja/artykulacja sceniczna
- techniki rozluźniające
- pokaz finałowy
Zapisy i opłaty:
Warsztaty są bezpłatne.
ZAPISY ZAMKNIĘTE!
Informacja o Artyście:
ŁUKASZ SZCZEPANIK - aktor, wokalista i manager kultury. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie, Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Zarządzania Kulturą Uniwersytetu Jagiellońskiego. Był słuchaczem Opolskiego Studia Piosenki, a także ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. w rodzinnym Sycowie.
Na deskach teatralnych zadebiutował główną rolą w musicalu HAIR w reż. Wojciecha Kościelniaka w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Zagrał także m.in. w musicalach CHICAGO, KAPITAN ŻBIK I ŻÓŁTY SATURATOR, czy LEGALNA BLONDYNKA w reż. Janusza Józefowicza. Wielokrotnie pełnił funkcję asystenta reżyserów teatralnych i musicalowych, był także asystentem dyrektora naczelnego i artystycznego Krakowskiego Teatru Variete.
Jako wokalista OPOLE GOSPEL CHOIR śpiewał w chórkach podczas KFPP w Opolu u boku Natalii Kukulskiej, Maryli Rodowicz, Mieczysława Szcześniaka, Marysi Sadowskiej czy Zbigniewa Wodeckiego. Jest także półfinalistą 6 Edycji Programu MUST BE THE MUSIC. TYLKO MUZYKA.
Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą serialu NA WSPÓLNEJ, gdzie wystąpił u boku Anny Korcz oraz serialu BARWY SZCZĘŚCIA. Aktualnie współpracuje z warszawskim Teatrem Syrena, a ostatni spektakl z jego udziałem to BITWA O TRON. MUSICALOWY TALENT SHOW w reż. Jacka Mikołajczyka, gdzie wciela się w rolę pierwszego elekcyjnego króla Polski - Henryka Walezego. Premiera spektaklu 23 kwietnia 2021 roku.
Warsztaty realizowane są w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
#RękodziełoToLudzie - Estera Łońska-Marczak
#RękodziełoToLudzie
W dzisiejszym odcinku #RękodziełoToLudzie przedstawiamy Wam pasjonatkę szydełka Esterę Łońską-Marczak twórczynię marki Esia na haczyku, kolejną twórczą osobę związaną z Oleśnickim Stowarzyszeniem Twórców Oryginalnych "OSTO".
Na początku było...
Na początku był chaos.... I próby odstresowania...
A na poważnie. Pierwsze, niekoniecznie udane próby z szydełkiem były już w szkole. Potem jakieś próby robienia frywolitki, biżuterii z półproduktów. Potem wpadła mi w oko chusta pod szyję, i pomysł by zrobić ją dla siebie.
Natomiast moja przygoda z żywicą zaczęła się od tego, że na początku zajmował się nią mąż. Zatapiał skrawki chust do noszenia dzieci w koraliki typu pandora.
Najbardziej zapamiętam...
Moją pierwszą chustę. Błędy jakie na niej popełniłam. Ale też mój pierwszy autorski wzór chusty, który mam nadzieję niedługo uda się opublikować.
Najbardziej jestem dumna...
Z chusty, tak zwanego mchu. Niby bardzo prosty wzór, bo to tylko 2 powtarzające się elementy, ale bardzo trzeba pilnować by brzeg był równy. Oj, moja przyjaciółka chyba już miała dość moich pytań.
Dumna też jestem z szydełka z rączką z żywicy.
Ostatni rok był dla mnie...
Bardzo pracowity. Przede wszystkim dużo przerobionych kilometrów włóczki. Na pewno nabrałam wprawy przy operowaniu szydełkiem.
Przy okazji też przejęłam od męża część pracy z żywicą, co bardzo mi się spodobało i mnie wciągnęło.
Przede mną...
Opracowanie dwóch wzorów na chustę, które mam w głowie, a częściowo na papierze.
W planach opanowanie drutów.
Z żywicznych rzeczy to chyba biżuteria nie z formy. W całości nadawane ręcznie kształty.
No i chciałabym się nauczyć wire warpingu, tylko nie wiem czy na to wszystko już czas pozwoli
MUZEALNE CZWARTKI - OLEŚNICKI CUDAK
Zapraszamy dzieci w wieku 7-10 lat na warsztaty w ramach cyklu MUZEALNE CZWARTKI - warsztaty odbywają się w Oleśnickim Domu Spotkań z Historią.
Program MUZEALNE CZWARTKI - lipiec
- 8 lipca, godz. 10.30-11.30
OLEŚNICKI CUDAK - 15 lipca, godz. 10.30-11.30
MANDALA - 22 lipca, godz. 10.30-11.30
KOSMICZNE STROJE - 29 lipca, godz. 10.30-11.30
LALKI Z GAŁGANKÓW
Zapisy - lipiec 2021
Na warsztaty obowiązują zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń.
8 lipca OLEŚNICKI CUDAK
Zapisy zakończone.
Wydarzenie odbywają się zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. Uczestnicy są zobowiązani do noszenia maseczek, dezynfekcji rąk i zachowania dystansu społecznego.